Blog

Ajurvéda a kreativita

By

Co je vůbec ajurvéda?

Ajurvéda je systém tradičního indického lékařství, jehož počátky jsou známé zhruba 3 tis. let před Kristem. Název ajurvéda pochází ze sanskrtu a znamená vědění o životě.

Ajurvéda mimo jiné využívá léčivé síly barev, vůní, koření. Využívá květů, plodů,  listů a jiných částí bylin a rostlin, které zkoumala a ověřovala jejich účinky po tisíce let.

*****

Co říká ajurvéda o nemoci?

Ájurvéda  neléčí nemoc, ale člověka, který nemoc má tzn. různí lidé se stejnou nemocí mohou mít rozdílnou léčbu. Ajurvéda upřednostňuje individuální přístup k léčení těla a mysli.

*****

Proč spojení ajurvédy a kreativity?

Naše zdraví závisí na stavu našeho vědomí a těla a především na jejich vzájemné harmonii a rovnováze.

Pokud se spojí ověřené postupy ajurvédy s kreativitou, která posílí důvěru ve vlastní potenciál, dochází k postupné harmonizaci našeho těla. Prostřednictvím kreativního procesu najde náš vnitřní svět promítací plochu ve vlastním „vnějším“ uměleckém díle. Díky holistickému přístupu jak ajurvédy, tak umění, se postupně zvyšuje důvěra ve schopnosti našeho těla, mysli i duše a současně se aktivuje samoléčivá schopnost těla na všech úrovních.

kreativni workshopy

Pokud se chcete dozvědět víc o ajurvédě, jak i malými krůčky můžete dosáhnout velkých změn ve vašem životě, přijďte na naše kreativní workshopy ajurvédy.